• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest obecnie uważany za jeden z najbardziej interesujących części Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w pełni bezpieczny region który może być rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na rzeczywiście wymarzone wakacje.
Bardzo ciekawym i równocześnie dość niedocenionym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być bardzo interesująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym nawet w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, oferuje sporo świetnych zabytków które z pewnością będą w stanie zachwycić każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować piękne krajobrazy, z powodu których spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Zdecydowanie warto zainteresować się nią nieco więcej, bo bez wątpienia jest to kraj godny poznania!

Categories: Turystyka

Comments are closed.