• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio wiele informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w wielkich skupiskach miejskich. Takie wieści są bardzo niepokojące. Ci z nas, którzy choć trochę myślą perspektywicznie muszą przytaknąć, że taki stan nie może być bagatelizowany. Jeśli każdy pomyślał w jaki sposób może samodzielnie przysłużyć się do spowolnienia produkcji zanieczyszczeń, to dylemat w podstawowej mierze zostałby rozwiązany. Co powinno się wziąć pod lupę? Zastanówmy się jakim opałem ogrzewamy nasze mieszkania?

Koks to zdecydowanie szkodliwy opał. Jakim materiałem grzewczym można go zastąpić? Wiedziałeś o niesamowitych właściwościach brykietu oraz pelletu? Brykiet oraz pellet produkowany jest z trocin drzewnych. Po poddaniu go przetworzeniu doskonale nadaje się do ogrzewania w kominku lub specjalnie dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie likwiduje się dodatkowych okolic lasu, raptem posługuje się odpady. W takiej sytuacji nie dewastujemy środowiska! Materiały te cechuje ogromna wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest niebywale czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach internetowych można kupić pellet i brykiet wykonany z różnorakich gatunków drewna. Najlepszy jest opał zrobiony z odpadów drzewa dębowego.

Streszczając wyżej wymienione czynniki warto pamiętać o przyjaznym klimacie. Wówczas zawsze przysposobimy materiał opałowy do obecnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.