• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Planując wyposażenie mieszkania lub domu, szczególną uwagę należy zwrócić na oświetlenie. Sztuczne światło pełni szereg ważnych funkcji, umożliwiając nie tylko komfortową pracę, ale także odpoczynek w przytulnych wnętrzach. Każde z pomieszczeń w naszym domu zasługuje na dobrze przemyślane oświetlenie, warto więc solidnie rozważyć swoje wybory w tej kwestii.

Rola sztucznego światła jest szczególnie ważna wieczorną porą z uwagi na zbyt małą ilość światła słonecznego. Jesień, zima i wczesna wiosna to okres, kiedy szczególnie silnie doceniamy znaczenie sztucznego oświetlenia: to właśnie lampy, kinkiety i plafony umożliwiają nam wtedy wygodną pracę i odpoczynek. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając lampy, kinkiety i plafony do domowych pomieszczeń.

Jasna kuchnia, przytulny salon

Wyjątkowo ważne jest w kuchni. W przypadku tego pomieszczenia ważne są nie tylko silne oświetlenie kuchni, rozjaśniające całą powierzchnię pomieszczenia, ale także dodatkowe oświetlenie dla blatów roboczych. Nie bez znaczenia jest też estetyka: lampy do kuchni powinny być utrzymane w podobnej stylistyce, co cała kuchnia. Obecnie specjalistyczne sklepy i markety budowlane mają w swojej ofercie bardzo szeroką gamę lamp kuchennych, w tym lampy nowoczesne i te bardziej klasyczne, dzięki czemu do każdego pomieszczenia można dopasować właściwe lampy.

Z kolei oświetlenie salonu powinno składać się zarówno z silnego światła górnego, jak i nastrojowych lamp bocznych.

Dobrze jest tu zamontować nie tylko większy żyrandol z kilkoma żarówkami, ale też kinkiety, co umożliwi nam wybór oświetlenia w zależności od potrzeb i nastroju. Nie należy również zapominać o łazience, gdzie dobrze oświetlone musi by zwłaszcza lustro. W łazience można więc zamontować nowoczesne lampy led, dajce mocne światło i do tego energooszczędne. Także oświetlenie przedpokoju czy korytarza może być bardzo różnorodne i obejmować np. kinkiety lub plafony, które możemy dopasować do stylu i koloru pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.